Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

So Blue Sky © 2021

Zapraszamy do kontaktu drogą mailową lub telefoniczną. Postaramy się jak najszybciej odpowiedzieć na wszelkie Państwa pytania.
Kontakt

505 085 791

 
 
 
 
ul. Świętojańska 53/2,
81-391 Gdynia

Filmy dla branży medycznej

Filmy dla branży kosmetycznej

 

Video budujące wizerunek

Pracujemy z ekipą So Blue Sky

 

Tekst przykładowy do edycji

 

To jest element tekstowy. Kliknij ten element dwukrotnie, aby edytować tekst. Możesz też dowolnie zmieniać rozmiar i położenie tego elementu oraz wszelkie parametry wliczając w to tło, obramowanie i wiele innych. Elementom tekstowych możesz też ustawić animację, dzięki czemu, gdy użytkownik strony wyświetli je na ekranie, pokażą się one z wybranym efektem.

Drodzy, dziś kilka słów o marketingu w stomatologii. Dziedzinie, która się megaprężnie rozwija i daje zupełnie nowy możliwości, jeszcze do nie dawna zupełnie niemożliwe. We wpisie znajdziecie również kilka ciekawych uwag dot. reklamy w działalności leczniczej.

Na końcu poświęciłem kilka zdań zespołowi stomatologia.314.pl – osobom, którzy na marketingu w stomatologii zjedli zęby i którzy swoją pracę wykonują na poziomie profesjonalizmu rzadko spotykanym. Podobnie, jak moja Kancelaria w obsłudze prawnej przedsiębiorców medycznych. Wspólnie wprowadzamy nową jakość.

Długie kolejki do lekarzy i nisko oceniania jakość publicznej służby zdrowia powodują, że coraz częściej coraz więcej wydajemy na ochronę najcenniejszego naszego dobra – zdrowia. Wielu Polaków w obawie prze długimi oczekiwaniami na wizyty lekarskie i zabiegi oferowane w ramach NFZ decyduje się na prywatną ochronę zdrowia. Jak wyliczył CBOS na ten cel średnio kwartalnie rodzina wydaje 807 zł. CBOS wyliczył, że 40 proc. badanych gospodarstw musiało opłacić leczenie ogólne i specjalistyczne (w tej puli są też dodatkowe ubezpieczenia medyczne). Średnio w gospodarstwach na te usługi przeznaczono 148,54 zł. Wizyty u dentysty pochłaniały natomiast 212 zł.

Nie ma się czemu dziwić – poziom finansowania przez publicznego płatnika świadczeń z zakresu stomatologii są na żenująco niskim poziomie. Przejawia się to zarówno w ograniczeniu świadczeń refundowanych (tworzenie tzw. koszyka świadczeń gwarantowanych); zasad korzystania z samych świadczeń (limity częstości danych świadczeń w określonym czasie); materiałów oraz przede wszystkim wyceny punktowej świadczeń i ceny za punkt rozliczeniowy.

Wszystko to sprawia, że trudno jest w stomatologii publicznej oczekiwać wysokiego standardu leczenia prowadzonego przez lekarzy-pasjonatów; inwestujących w kursy czy szkolenia i wykorzystujących w terapeutyce najnowsze trendy światowej medycyny. Choć pośród lekarzy dentystów pracujących w ramach NFZ jest mnóstwo medyków z sercem, to jednak nie zmienia to ogólnego obrazu generalnej zapaści stomatologii publicznej, w szczególności tej przeznaczonej dla osób dorosłych.

Nie jest zatem zaskakujące, że Polacy decydują nogami i wybierają prywatne gabinety stomatologiczne – od małych placówek po duże i prestiżowe kliniki. Konsekwencją zmian w postępowaniu pacjentów jest znaczne zwiększenie konkurencji wśród lekarzy dentystów. A tam gdzie pojawia się konkurencja, istnieje również zjawisko pozyskania pacjenta.

Marketing stomatologiczny – czyli co jest dopuszczalne 
i kto zrobi to dobrze

03 lutego 2020